Dnešní moderní doba sehnula lidem hlavy dolů a dopředu. Všichni se díváme více či méně do mobilů a pracujeme na počítačích. Sedíme nebo stojíme u výrobní linky s pohledem zabořeným na své pracující ruce, vsedě jezdíme a točíme volantem…
A všechny tyto aktivity mají jedno společné? Bolest a nepohodlí.
Ze začátku je to jen únava z práce, trochu rozlámané tělo a potřeba se protáhnout. Tuhnou nám svaly v oblasti krku a šíje, máme problém uklonit hlavu, zlobí ramena, ozve se nám loket, brní nás prsty na rukou, trápí nás časté bolesti hlavy, mohou se objevit bolesti v oblasti hrudní páteře, … až nás problémy dotlačí k lékaři a roztočí se kolečko ortopedie, neurologie, fyzioterapie, rehabilitace…
Jaká je prevence? A co když už mám problémy?
To nejlepší a první, co bychom měli udělat, je omezit čas strávený v jedné poloze. Narovnejme se a pravidelně se hýbejme. Neznamená to hned sportovat, to je samozřejmě fajn. Ale důležité je hlavně, abychom si našli čas několikrát během dne, kdy se protáhneme, a alespoň 3x týdně si zacvičíme tzv. kompenzační cviky.
Ne vždy to však jde. Někdy to nedovolí náš pracovní režim, nedostatek času a leckdy zvítězí prostě jen naše pohodlnost.
Ať už jsme aktivní nebo pohodlní, vždy si můžeme ušetřit hodinku času a využít blahodárných účinků masáž šíje a zad u šikovného maséra či masérky.
Ta je vhodná i v případě, že nás naše problémy již donutily navštívit lékaře či fyzioterapeuta. Po konzultaci s ním můžete, buď již při léčbě nebo po ní, absolvovat několik masážních procedur v několikadenním odstupu (cca týden max 14 dní).
Poté, v rámci prevence, si dopřejte masáž jednou za měsíc či měsíc a půl.